KONST / Litografier / Färglitografi 8135405

nr 813 5405

Reinhold Ljunggren

(1920-2006), Sverige

Färglitografi , Reinhold Ljunggren (1920-2006), Slusscaféet, signerad 195/310. motivets mått: 40x31

Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 11 mars 2013
kl 19:36:53

10/3 10:47:38 1      Vinnande bud

Reinhold Ljunggren

Läs mer om Reinhold Ljunggren